Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

 Přehled  o  účasti  SDH  Břehov  na  soutěžích :

 

  rok  1978  :

Žabovřesky :       soutěž k 80. výročí  SDH a slavnostní  otevření  nové požární  zbrojnice .

               -účast  Břehova  s  PS 8 , 4 x  savice po 1,6 m ,  konopné  hadice  , stříkačka na

                startu s motorem  v klidu  .  Družstvo  Břehova soutěž  nedokončilo ,  dvoudobá     

                stříkačka  při  nastartování chytila  opačné otáčky  motoru  - tedy  nedávala vodu .

                Strojník : Josef Koupal   , další členové družstva : Václav Rypl , Václav Šimek ,

                František Husa , Jan Dolejší ,  Vladimír Krejčí , Míra Dolejší , Václav Nekola , Jiří

                Janeček .      Soutěž vyhráli  hasiči z  Třebína .

  

 rok  1986  :

Habří 17.5.1986 :      obvodová soutěž , 100 leté výročí SDH 

              

      - soutěž na  plechovky  ,  v  mužích  účast 16-ti družstev .  Pogumované hadice  jsme  měli předem  půjčené  ze  Žabovřesk   ,  jako jediné družstvo jsme  měli  4 x savice po 1,6m.

Přijeli  jsme s  naší  PS 8  ale  na  poslední chvíli nám  stříkačku  PS 12 půjčili  z Třebína a

kloubový rozdělovač z Jankova  .   Strojník  při útoku  omylem uzavřel  výtlačný kohout

a  než  si toho všiml  byl čas  44,5 sek.   -   tedy  14. místo  .

                                                                              15. místo :   Třebín   

                                                                              16. místo :   Radošovice   - diskvalifikace 

 

             Složení  družstva  :

                             

        levý proud:  Jiří  Krejčí                                                   pravý proud : Karel Kačer

              levé C :  Jiří Janeček      rozdělovač: B.Nekola               pravé C : Jos. Kadlec

                   koš :  Fr. Husa                                                             strojník :  Jos. Koupal

 

Hluboká /Vltavou - čeven  1986 :    110  let  SDH   

 

 - soutěž na  terče , všichni s  jedněmi proudnicemi ,  starty  střídavě  ze dvou základen  na

  asfaltu - parkovišti  , povolené úpravy stříkaček .   Zapůjčení  stříkačky PS 12  jsme  měli

předem domluvené  s Holašovicemi .

                                                                              čas ( sekund  )

konečné pořadí  - muži :    1.  Křenovice I.                  32,5 

                                           2.  Holašovice                    33,9 

                                           3.  Hluboká/Vlt                  35,0 

                                           4.   Břehov                         39,9 

                                           5.   Olešnice                       40,9 

                                           6.    Krasejovka                  41,0 

                                           7.    Vlkovice                      41,0 

                                           8.    VÚ 9212 Týn               43,0 

                                           9.     Mokré                          44,8 

                                          10.   VÚ 5613   ?                  45,9 

                                          11.   Trhové Sviny                46,0 

                                          12.   VÚ 4409  Týn               47,8

                                          13.    Olešník                         49,1

                                          14.    Bohunice                      49,2

                                          15.    Munice                         50,1

                                          16.    Dubičné                        52,5

                                          17.    Vrcov                            54,1

                                          18.    Hrdějovice                    58,9

                                          19.    Dol. Bukovsko              58,9

                                          20.    Byňov                            67,0

                                          21.    Nové Homole                69,0

                                          22.    Zliv                                69,1

                                          23.    Libín                              89,5

                                          24.    Ševětín                           93,9      (  úlomek v  proudnici )

                                          25.    Purkarec                        115,0

                                          26.    Jaronice                            D      (  upadlá  přilba )

 

 V   “ ženách“  soutěžilo   9 družstev  .

 V soutěži   “ muži nad  35  let “  startovalo  8 družstev   -  pořadí :

                                         

                                                  1 . Dolní Bukovsko        39,0 sek.

                                                  2.  Olešnice                    40,8 

                                                  3.  Hluboká/Vlt.             44,0

                                                  4.  Bavorovice                44,9

 

Složení  týmu  Břehova  bylo stejné jako   v   Habří   -  ale  rozdělovač běžel  Míra Ruso .

 Z velké soutěže  jsme  přivezli  první  pohár   za 4. místo . 

 

Křenovice  .. 7.  1986  :  - pohárová soutěž III. ročník  :

  - na terče  ,  neupravené stříkačky  ,  savice po 2,4 m už  vlastní  ,  nový koš se  sítem  .

    -  stříkačka  půjčená   od Žabovřesk – (za 20 piv) .  Složení  družstva stejné  jako  minule

            na soutěži v Habří .

  - konečné pořadí  - muži  :   1.  Křenovice I                       33 sekund

                                               2.  Hluboká/Vlt.                     36,9

                                               3.  Holašovice                        37,0

                                               4.  Křenovice II.                     37,8

                                               5.  Břehov                              43,0

                                               6.  Munice                              44,9

                                               7.  Žabovřesky I                     45,0

                                               8.  Vlkovice                            46,0

                                               9.  Mokré                                46,2

                                             10.  Holašovice                         47,1

                                             11.  Žabovřesky II                    48,2

                                             12.  Čakov III.                          48,2

                                             13.  Čakov I.                             51,8

                                             14.  Olešník                              62,0

                                             15.  Dolní Bukovsko                62,8

                                             16. -  20  .   – Lipí  ,  Jaronice  ,  Dubné ,  Čakov II ,

                                                                    Radošovice  -  všichni     diskvalifikace  . 

 

rok  1987  :

                                                                   

     Radošovice -  6.6. 1987 :     - obvodová  soutěž  ,  na  plechovky , 16 družstev -muži

                                                           a 4 družstva   - ženy .   Máme  už  novou vlastní  PS 12 .

                  konečné pořadí – muži :    1. Křenovice                          ( PS 12 z Dubného)

                                                             2. Křenovice                         ( PS 12  z Břehova )

                                                             3. Žabovřesky             33 sek -  rozběh na 100 m

                                                             4. Holašovice III.        33 sek -  rozběh na 100 m .

                                                            13. Břehov                   47 sek

                                                                   

 

                                    -  Chyba  Venci  Nekolů na rozdělovači -    neměl  otevřené  levé C .

 

složení družstva :       levý proud :   K. Kačer                                          pravý proud : F.Husa

                                   levé C :  Jiří Janeček      rozdělovač: V. Nekola    pravé C : Míra  Ruso

                                   koš :     Jos. Kadlec                                                strojník :  Jos. Koupal   

 

 Křenovice  20.6. 1987    :   pohárová soutěž  IV. ročník                            

                                                                       -  stejná   pravidla  jako   na  III.  ročníku

konečné pořadí -   muži  :      1.   Holašovice I                      35,3 sek

                                               2.   Břehov                              40,9      - rozstřik  - nový útok

                                               3.   Dubné II                            40,9      - rozstřik  - nový útok

                                               4.   Dolní Bukovsko                41,9

                                               5.   Dubné I                             43,2

                                               6.   Nýrsko I                            46,2

                                               7.   Jaronice                             47,8

                                               8.   Křenovice I                       48,2

                                               9.   Munice                              48,4

                                             10.   Hostěradice I                     49,0

                                             11.   Nové Homole                    51,5

                                             12.   Čakov                                52,0

                                             13.   Olešník                              52,9

                                             14.   Žabovřesky                        53,1

                                             15.   Hostěradice  II                   60,2

                                             16.   Mokré  I                             61,7

                                             17.   Radošovice                        75,5

                                             18.   Zahájí                                76,6

                                             19.  – 23 .   -  Křenovice II ,  Mokré  II  ,  Sedlec  , Nýrsko II,

                                                                    Holašovice II  -  všichni  diskvalifikace  . 

 

Mokré  -  srpen  1987  :  o pohár  SNP – 14. ročník - pohárová soutěž –

                                             - na  plechovky  ,  stříkačky  bez  úprav  .

 

  Konečné  pořadí    - muži  :         1.   Jílovice              30,0 sek

                                                       7.   Břehov              35,0

                                    

Pištín  -   95. výročí  sboru  -                                     -  na  plechovky

 konečné pořadí  muži  :                        1.     Žabovřesky

                                                               2.     Radošovice

                                                               3.     Břehov

 

rok  1988  :  

 

Dubné  18.6. 1988 _  - obvodová soutěž  - ( 95. výročí sboru )

                                                                                                     - soutěžilo se  na  plechovky

 

 družstvo  Břehova  :  levý proud:  Jiří Krejčí                               pravý proud : V. Fošenbauer

                                    levé C : F. Husa     rozděl.: V. Nekola      pravé C :   M . Ruso

                                         koš :  Jos. Kadlec                                  strojník : Jos. Koupal

 

Konečné pořadí  muži  :     1. Břehov               32,2  sek

                                            2. Holašovice I       32,8

                                            3. Čakov                 33,4

                                            4. Křenovice II       34,2

                                            5. Křenovice I        34,6

                                            6. Dubné I              35,6

                                            7. Žabovřesky        39,8

                                            8. Holašovice  II    39,8

                                            9. Dubné II             42,8

                                          10. Jaronice              46,6

                                          11. Lipí                     50,0

 

Konečné pořadí  ženy :      1 .  Křenovice I        36,1 sek

                                           2.   Křenovice II       36,8

                                           3.   Lipí                     38,0

                                           4.   Dubné                 38,4

                                           5.   Žabovřesky         51,8  

 

Křenovice  2.7. 1988 : -   pohárová  soutěž  V. ročník  : 

                                                      - složení družstva  Břehova  - stejné  jako   v Dubném 

                                                               - Jiří  Krejčí  stříkal   na terč – 10  litrů   …  9 vteřin .

 

konečné pořadí  muži :       1.  Holašovice               36, ..  sek

                                            2.  Holašovice               36, ..

                                            3.  Dolní Bukovsko       38,25

                                            4.  Žabovřesky I            38,26

                                            5.  Břehov                      38,58

                                  -  soutěžilo  20 družstev  mužů  .

 

Čakov  - 23.7.  1988  :   soutěž   100 leté  výročí  SDH :

                                                          - na terče  mechanické  , povolené úpravy  stříkaček

 

družstvo Břehova :   levý proud : Jiří Krejčí                                 pravý proud : V .Fošenbauer

                                 levé C :  V. Šimek        rozděl.  V.Nekola           pravé C :  M. Ruso

                                 koš :    Jos . Kadlec                                              strojník :  F. Husa

 

konečné pořadí  muži :           1.  Holašovice          34,9  sek

                                                2.  Břehov               41,9

                                                3.  Křenovice           42,0

                                                4.  Holubov

 - soutěžilo  13 družstev  mužů  a   8  družstev  žen .

 

 Mokré  - 27.8. 1988 :    15.  ročník  o  pohár  SNP  : 

                                                                                                  -  na  plechovky

 družstvo Břehova :  levý proud : Jiří Krejčí                                pravý proud :  V . Fošenbauer

                                levé C :  F.Husa     rozděl.: V. Šimek          pravé C : M  Ruso

                                koš :  Jos. Kadlec                                         strojník : Jos . Koupal

 

konečné pořadí  muži :                  1.  Břehov              29,8 sek

                                                       2. Holašovice         31,2

                                                       3. Hluboká/Vlt.      32

 

 - soutěžilo  16  družstev  mužů .                        

 

Bavorovice  -                soutěž  u  příležitosti 65.  výročí   SPO :

                        -  soutěžilo   se  na  plechovky

                        - složení  družstva  Břehova  bylo  stejné jako na  minulé  soutěži v Mokrém

                                   konečné  pořadí muži  :  1.      Břehov         

                                                                           2.        ??

rok   1989   : 

 

Němčice  7.5. 1989  :   soutěž   k 80.  výročí    trvání  SPO:

                                                                       -  soutěžilo  se  na  plechovky

        

                      konečné  pořadí  -  muži  :     1.  Břehov                    30  sek

                                                                     2.  Radošovice              35

                                                                      3.  Dubné                     45

                                                                      4.  Němčice                  48      ( PS 12  z Břehova )     

 

Žabovřesky 3.6. 1989  :     - obvodová  soutěž  :          Břehov   …  6.  místo

 

Křenovice  1.7. 1989 :      VI. ročník pohárové soutěže  :

                                   -  muži    :    Břehov   … 7.  místo        (  z 24 účastníků  ) .

 

 

Mokré  26.8. 1989 :   16. ročník o pohár  SNP :

                                    - muži  :    Břehov  … diskvalifikace  .. čas 31 sek

 

rok 1990  :

 

Radošovice 26.5.  1990 :  -   obvodová soutěž :

                           - Břehov  … 10.  místo  (  ustřihnuté  šrouby  mezi  motorem a čerpadlem na  setrvačníku )

                        družstvo Břehova :  Jiří Krejčí  ,  V. Nekola , F. Husa  , Jiří Šimek , V. Šimek,  V. Fošenbauer  ,  M. Ruso  .

 

Křenovice 23.6. 1990 :  VII. ročník  pohárové  soutěže  :

                                                    Břehov  ….  1.  místo

 

Papírenská  soutěž :   pod  Dlouhým  mostem - Č.Budějovice

                                          - Břehov  ….  10 .  místo    ( kiks  ) 

 

Mokré  25.8. 1990 :     -  17. ročník  o pohár  SNP :

                                       - Břehov  ……2.  místo  …  (  30,8  sek)

 

rok 1991 : 

 

Habří  -   1. 6. 1991 :    - obvodová soutěž  :   Břehov  …  1.  místo

 

 Č.Budějovice 15.6. 1991 – okresní kolo :       Břehov   …  diskvalifikace   …

                       ….   Míra  Ruso  se dotkl  proudnice se kterou stříkal do teče Jiří Krejčí ,  aby

                                mu naznačil, že  má  stříkat  trochu  níž a  v tu  chvíli   byl právě terč

                                nastříkaný  .  Dosažený  čas  by  stačil   na  celkové  2. místo  .

                             - všechna  družstva soutěžila  na jedné   PS 12   dodané pořadatelem .

 

Křenovice  29.6. 1991 :   VIII. ročník pohárové soutěže  :

                                                       -  muži  :       Břehov   ….  7.  místo

 

Papírenská soutěž  19.10, 1991 :   Č.Budějovice  :

                                                 -  muži  :    Břehov   …. 6.  místo

 

rok 1992 : 

 

Pištín  12.9. 1992 :    100  let  SDH  Pištín  :      Břehov  …. 6. místo   (  kiks  ) 

Papírenská soutěž   19.9. 1992 :  - na parkovišti u všesportovní  haly  v ČB :    muži  :   Břehov  …5.  místo    a  získaná odměna 500 Kč za  5.místo  

 

Č.Budějovice  OÚ PO : Pražská tř.    10.10. 1992  :                  

                                                                        muži :    Břehov   .. 5.  místo

 

rok 1993  :

 

Čakov 15.5. 1993 :  -obvodová soutěž  :                 muži  :   Břehov  ….8. místo

 

Dubné  19.6. 1993  - 100 let sboru :                  muži :    Břehov  … 7.  místo

 

 Křenovice 26.6. 1993  :  pohárová soutěž :    muži  :  Břehov  … 10.  místo  

 

 

rok 1994 :

 

Sedlec  23.6. 1994 :  - soutěž  k výročí  sboru 

                           - soutěžilo se  na  plechovky  :    muži :   Břehov ... 4. místo …. 31,5 sek